قرآن کریم/دانلود فایل PDF قرآن کریم بهمراه ترجمه فارسی قرآن

دانلودفایلPDFقرآن باترجمه فارسی,دریافت رایگان قران PDF/

قرآن کریم/دانلود رایگان فایل PDF قرآن کریم بهمراه ترجمه فارسی قرآن

قرآن کتاب مقدس دین اسلام است و در باور مسلمانان سخنان خداست که به صورت وحی از سوی او توسط جبرئیل بر پیامبر اسلام حضرت محمد بن عبدالله(ص)، نازل گردیده است.مسلمانان، قرآن را بزرگترین معجزهٔ حضرت محمد(ص) و روشن‌ترین دلیل بر پیامبری او می‌دانند.قرآن اصلی‌ترین منبع وحی در اسلام به شمار می‌آید و به زبان عربی است. کلمهٔ قرآن در لغت به معنی «قرائت کردن» و «خواندن» است و مسلمانان معمولاً به آن با عناوینی مانند «قرآن کریم» و «قرآن مجید» اشاره می‌کنند. قرآن به ۳۰ جزء تقسیم شده و ۱۱۴ سوره دارد.

محتوای قرآن درباره خدا بر توحید و یگانگی او تأکید دارد. قرآن خدا را به انسان نزدیک‌تر از رگ گردنش می‌داند، رابطهٔ انسان با خدا را بی‌نیاز از واسطه می‌داند و انسان را به تسلیم دربرابر امر خدا فرمان می‌دهد. قرآن پدیده‌های طبیعی را نشانه‌هایی (آیات) برای خدا می‌شمارد؛ دین و حقیقت را یکی می‌داند و تنوع ادیان را حاصل تنوع در مردم می‌داند. قرآن قوانین و حقوق در جامعهٔ اسلامی را نیز تعریف می‌کند .

قرآن مؤمنان را به جهاد در راه خدا می‌خواند و آنان را به نیکوکاری، به ویژه درباره مسکینان و یتیمان فرا می‌خواند.طبق حدیث ثقلین قرآن به همراه سنت دو گوهری هستند که مسلمانان باید به آن دست بیازند تا گمراه نشوند.

مسلمانان براین باورند که قرآن یک بار به صورت کامل توسط جبرئیل در شب قدر بر محمد نازل گشته و سپس بار دیگر به صورت تدریجی بر او نازل شده‌است. از نظر تاریخی، دیدگاه غالب آن است که قرآن در زمان عثمان، خلیفهٔ سوم، تحت نظارت جمعی از صحابه به رهبری زید بن ثابت به صورت یک کتاب، موسوم به مصحف عثمان جمع گردید و نسخه‌هایی از آن به مکه، دمشق، کوفه و بصره ارسال گردید. قرآن فعلی براساس قرائت کوفی حفص از عاصم کوفی در قرن هشتم میلادی چاپ گردیده است.

قرآن کریم/دانلود رایگان فایل PDF قرآن کریم بهمراه ترجمه فارسی قرآن

به باور کسانی که به الهی بودن این کتاب اعتقاد دارند «قرآن رساترین بیان است و از نظر موسیقی و وزن لفظی، در لغات و جملاتش نشانه‌های وحیانی ربانی مشهود است. وزنش نه وزن شعر است نه نثر، بلکه هر دو و برتر از هر دو است، در حدّی که در توان غیر خدا نیست، وزن و لفظ آن به گونه‌ای تناسب و انسجام با معنا دارد که گوئی معناهایش در آن تجسم یافته است.»

قرآن بر تمام جنبه‌های زندگی مسلمانان نفوذ کرده‌است. ضرب‌المثل‌های قرآنی نه‌تنها در زبان عربی، بلکه در زبان مسلمانان غیرعرب نیز راه یافته‌اند.علوم قرآنی شامل بررسی تنزیل قرآن، شان نزول، تلاوت، وجوه زبانی، تفسیر، اعجاز، و تاریخ می‌شود.

 

فایل PDF قرآن کریم را از لینک زیر دانلود نمایید!!!

قرآن کریم/دانلود رایگان فایل PDF قرآن کریم بهمراه ترجمه فارسی قرآن

 

فایل PDF ترجمه فارسی قرآن کریم ترجمه قلم آیت الله مکارم شیرازی را از لینک زیر دانلود نمایید!!!

قرآن کریم/دانلود رایگان فایل PDF قرآن کریم بهمراه ترجمه فارسی قرآن

 

 

 

کلمات کلیدی:

دانلودفایلPDFقرآن باترجمه فارسی,دریافت رایگان قران PDF,قرآن کریم,دانلودفایلPDFقرآن,دانلودرایگان قرآن باترجمه فارسی,فایلPDFقرآن کریم,دانلودرایگان قرآن مجید,دریافت فایلPDFترجمه فارسی قرآن,دریافت رایگان قرآنPDF,PDFقرآن,ترجمه فارسی قرآن کریم,دانلودPDFقرآن,قرآن باترجمه فارسی,دریافت قرآن فارسیPDF

۵ دیدگاه برای “قرآن کریم/دانلود فایل PDF قرآن کریم بهمراه ترجمه فارسی قرآن”

خادمین آبان ۲۶ام, ۱۳۹۶ در ۶:۴۲ ب.ظ

متشکریم.
دانلود کردیم.
ممنون

‫یاد یاران آبان ۲۸ام, ۱۳۹۶ در ۳:۰۸ ب.ظ

حضرت امام رضا(ع):
کسى که محاسن و امتیازات زیادى داشته باشد مردم از او تعریف مى کنند ،و به تعریف خود نیاز پیدا نمى کند
)بحار الانوار ، ج ۷۸ ، ص ۳۵۳

یاعلی آذر ۶ام, ۱۳۹۶ در ۷:۰۰ ب.ظ

سلام:
قرآن کتاب آسمانی وهدایت کننده انسانها به راه درست است

یاران آذر ۹ام, ۱۳۹۶ در ۹:۵۵ ب.ظ

انشاءالله قرآن کریم چراغ راهی برای همه ما در زندگی باشد.
یاحق

یاران بهمن ۱۲ام, ۱۳۹۶ در ۶:۲۳ ب.ظ

سلام:
خدااجربده.
ممنون

پاسخ دهید

دیدگاه شما

تویتر خوشمزه فیس بوک دیگ StumbleUpon بوز تکنوراتی

بهینه سازی پوسته : پک سنتر
آماده شده توسط : ماندگار وب