زندگینامه شهیددولت آبادی

زندگینامه شهیدمحمدعلی دولت آبادی,شهیددولت آبادی اولین شهیدپلیس۱۱۰,مرورزندگی شهیددولت آبادی/

شهید استوار دوم محمد علی دولت آبادی-اولین شهید پلیس 110 -پلیس شجاع وجوان-شهید راه نظم وامنیت    آرم نیروی انتظامی-شهیدمحمدعلی دولت آبادی-اولین شهیدپلیس110 فاتب     شهید محمدعلی دولت آبادی-شهدای پلیس پیشگیری فاتب

زندگینامه شهید محمدعلی دولت آبادی

شهید محمد علی دو.لت آبادی در تاریخ بیست و دوم اسفند ماه یکهزار و سیصد وهفتاد و یک در یک خانواده سنتی و مذهبی در شهرستان سبزوار دیده به جهان گشود.

وی در چهار سالگی بهمراه خانواده به تهران عزیمت نموده و تا لحظه پرواز  آسمانی اش در تهران ساکن بود.

شهید دولت آبادی در سال ۱۳۸۹ بدلیل شوق خدمت به کشور و پس از اخذ دیپلم به استخدام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران درآمده و پس از طی دوره های آموزشی مقدماتی و تخصصی در کلانتری ۱۲۰ سید خندان تهران در لباس پلیس ۱۱۰ مشغول به خدمت گردید.

تلاش و پیگیری جدی شهید دولت آبادی در محیط کار به حدی بود که تمام همکارانش در کلانتری  و روسای او از وی کمال رضایت را داشته و جدیت او را می ستودند.

وی در مدت کوتاه خدمت صادقانه خود در لباس پلیس ، موفق به کشف چندین خودرو  و موتور سیکلت مسروقه و دستگیری چندین متهم شد چنانچه در همین مدت از مافوق خود چندین تشویق نامه کتبی و شفاهی و نقدی دریافت نمود.

در نهایت بدلیل شوق خدمت رسانی صادقانه به مردم در لباس پلیس ، در روز جمعه ۲۱ ماه مبارک رمضان مورخه بیستم مرداد ماه یکهزاروسیصد ونود ویک ،  در ساعت بیست وچهل وپنج دقیقه بعدازظهر (چهل و پنج دقیقه قبل از اذان مغرب) و با زبان روزه در یک  عملیات شجاعانه  تعقیب وگریز با سارقین خودرو  با پروازی بلند وآسمانی ، آسمانی شد و به دیدار حق شتافت.

عشق به اهل بیت علیه السلام

شهید دولت آبادی از همان دوران کودکی با سیره ی ائمه اطهار علیه السلام آشنا گردیده وپای ثابت هیئت های مذهبی بود.

پدر شهید دولت آبادی می گوید که محمد کمتر از یکسال داشت که در اولین عاشورای عمرش همراه هیئت عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام  او را قلمدوش کرده و با محفل عاشورائیان آشنا نمودم.

عشق به اباعبدالله حضرت امام حسین علیه السلام چنان در تار و پود وجود شهید دولت آبادی ریشه دوانده بود که در ایام نوجوانی و جوانی تقریبا هرشب  مهمان هیئت های هفتگی بوده و همراه دیگر عاشقان حضرت سیدالشهدا(ع) عزادارای میگرد.

ایشان به ثامن الحجج حضرت امام رضا علیه السلام نیز ارادت ویژه ای داشتند چنانکه در چند سال آخر عمر کوتاه ولی پربرکت خود ،پایان سال هرکجا بود هنگام تحویل سال خود را به بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا علیه اسلام رسانده و نزد آن حضرت، سال را تحویل می نمود.

او شعری را همیشه زیر لب زمزمه می نمود که خانواده و همکاران او در کلانتری و دوستان و همقطارانش در بسیج .بیاد دارند!!!!

زائری   بارانی ام    ،  آقا  به  دادم  می رسی؟
بی پناهم خسته ام ، تنها ، به دادم می رسی؟

گر  چه   آهو   نیستم   اما   پر   از    دلتنگی ام
ضامن   چشمان   آهوها  ، به   دادم  می رسی؟

من   دخیل  التماسم  را به   چشمت   بسته ام
هشتمین    دردانه    زهرا   ، به دادم  می رسی؟

پایه گذاری هیئت زوّارالحسین علیه السلام

عشق به حضرت سیدالشهدا علیه السلام آنچنان در قلب و روح شهید محمدعلی دولت آبادی ریشه دوانده بود که کمتر شبی بود که چه تنها و چه با دوستان به یکی از هیئت های هفتگی نرود و برای حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام سینه زنی و عزاداری نکند.

کمی قبل از استخدام در نیروی انتظامی بود که شهید دولت آبادی با همراهی تنی چند از دوستان همفکر،هیئت زوارالحسین علیه السلام را پایه گذاری نمود.

شهید دولت آبادی پارکینک منزل استیجاری پدری خود را با کمک دوستانش و با منقش نمودن به پرجم و پارچه نوشت،به هیئت تبدیل نموده و جلسات هفتگی هیئت زوارالحسین علیه السلام را در یکشنبه شب هر هفته برپا نموده و به عزاداری وزنده نگه داشتن واقعه عاشورا مبادرت می ورزیدند.

پس از شهادت شهید دولت آبادی ، با همت خانواده معظم شهید دولت آبادی و دوستان شهید، پس از اخذ مجوز از سازمان تبلیغات اسلامی شمالغرب تهران ،هیئت زوارالحسین به طور پیگیر جلسات خود را برگزار نموده و با نقل مکان خانواده معظم شهید دولت آبادی به منزل جدید ، مکان هیئت، حسینیه شهید دولت آبادی نام گذاری گردید و همانند قبل جلسات هیئت زوارالحسین علیه السلام یکشنبه شب هر هفته و همچنین ایام و مناسبت های مذهبی و ملی برگزار می گردد.

دوستان شهید دولت آبادی در هیئت زوارالحسین علیه السلام همواره یاد و خاطره دوست شهید خود را گرامی داشته و در مناسبت های مختلف مراسم یادبود این شهید گرانقدر را برگزار می نمایند.

مجوز فعالیت هیئت زوارالحسین از سازمان تبلیغات اسلامی شمالغرب تهران سال 1392

مجوز فعالیت هیئت زوارالحسین(ع) از سازمان تبلیغات اسلامی شمالغرب تهران سال ۱۳۹۲

فعالیت دربسیج

شهید دولت آبادی در بسیج فعالیت مستمر و پیگیری داشه وعضو فعال بسیج بود .ایشان ابتدا در بسیج دانش آموزی و سپس در بسیج مساجد و محلات عضو شده و همواره در این نهاد مردمی فعالیت نموده و در دوره های آموزشی و ماموریت های آن شرکت فعال داشت و بدلیل فعالیت دائمی و حسن اخلاق و جدّیت در انجام امور محوّله و حسن انجام کار از فرماندهی محترم وقت سپاه محمد رسول الله(ص) شهید سردار همدانی و همچنین فرماندهی محترم چند پایگاه تقدیر نامه نیز دریافت نمود.

تقدیر نامه شهید محمد علی دولت آبادی برای فعالیت ومشارکت در اردوهای هجرت از فرماندهی محترم سپاه محمد رسول الله تهران شهید سردار همدانی

تقدیر نامه شهید محمد علی دولت آبادی برای فعالیت در بسیج از فرماندهی پایگاه شهید زارتشت

مشارکت در اردوهای جهادی وهجرت

این شهید والامقام  همزمان با دیگر فعالیت های ارزشی خود ، از اردوهای هجرت و جهادی نیز غافل نبوده و در این اردوها به امر خدمت رسانی مشغول بوده و در بازسازی چندین مسجد و پایگاه و مدرسه مشارکت نمود .

در همین راستا نیز از فرماندهی محترم وقت سپاه محمد رسول الله(ص) سردار شهید همدانی تهران نیز تقدیرنامه دریافت نمود.

روحیه ورزشی

شهید دولت آبادی به فوتبال علاقه زیادی داشته وهرگاه فرصتی دست میداد با دوستان به باشگاه رفته و ورزش مینمود.در هنگام خدمت به عنوان پلیس هم با همکاران خود هر هفته به بازی فوتبال در باشگاه مبادرت می ورزید.

شهید محمدعلی دولت آبادی – بازی فوتبال شهید دولت آبادی

بازی فوتبال شهید دولت آبادی با دوستانش

کسب مقام اول مسابقات نهج البلاغه

شهید دولت آبادی درچندین جشنواره و مسابقه شرکت نموده و حائز رتبه گردید.ازجمله جشنواره نهج البلاغه تهران که  در این مسابقه رتبه اول را کسب نموده  و از سازمان فرهنگی هنری  شهرداری تهران تقدیرنامه و جایزه دریافت نمود.

تقدیر نامه شهید محمد علی دولت آبادی برای کسب رتبه اول مسابقات نهج البلاغه از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران

حسن اخلاق

شهید محمد علی دولت آبادی در حسن اخلاق شهره بود چنانکه همگان اعم از خانواده و دوستان و همسایه ها و همکاران بر این امر شهادت میدهند.

اوهمیشه سعی مینمود به دیگران کمک کند وتا جائی که میتوانست همراه دیگران بود.

روحش شاد و یادش گرامی باد

عکس 2 سالگی شهید محمدعلی دولت آبادی-شهدای پلیس-سبزوار

عکس ۲ سالگی شهید دولت آبادی

شهید استوار دوم محمد علی دولت آبادی-اولین شهید پلیس 110

دوستان شهیدمحمدعلی دولت آبادی در هیئت زوارالحسین همیشه بیاد او هستند

مزار شهید محمدعلی دولت آبادی در قطعه 50بهشت زهرا(س)-شهدای نیروی انتظامی

مزار شهید محمدعلی دولت آبادی در قطعه ۵۰بهشت زهرا(س)

 

نحوه شهادت شهیددولت آبادی

عکس های شهیددولت آبادی

 

مجوز فعالیت هیئت زوارالحسین از سازمان تبلیغات اسلامی شمالغرب تهران سال 1395

مجوز فعالیت هیئت زوارالحسین از سازمان تبلیغات اسلامی شمالغرب تهران سال ۱۳۹۵

 

کلمات کلیدی:

زندگینامه شهیدمحمدعلی دولت آبادی,شهیددولت آبادی اولین شهیدپلیس۱۱۰,مرورزندگی شهیددولت آبادی-زندگینامه ونحوه زندگی شهید محمد علی دولت آبادی شهیدنیروی انتظامی,شهیددولت آبادی,شهدای نیروی انتظامی,شهیدان ناجا,شهدای فاتب,شهدای پلیس,خلاصه زندگینامه شهیددولت آبادی

دیدگاه ها مسدود شده اند .

تویتر خوشمزه فیس بوک دیگ StumbleUpon بوز تکنوراتی

بهینه سازی پوسته : پک سنتر
آماده شده توسط : ماندگار وب