فراز وخلاصه ای از چند وصیتنامه شهدا / کلام شهدا ،تفکر شهدا

وصیتنامه شهدا-کلام شهدا-تفکر واندیشه شهدا-سخنان شهدا

خلاصه ای از چند وصیتنامه شهدا

شهید یدالله نوری

ما سربازان امام زمان هستیم و باید راه حسین را که همان شهادت است ادامه دهیم و نباید زیر بار ذلّت زندگی کینم. وظیفه‌ ما دفاع از اسلام و سرزمین اسلامی خود از چنگال متجاوزان است.

شهید هادی قربانعلی

حال که پای در پوتین می‌کنم و به جبهه می‌روم و سینه‌ دشمن را نشانه می‌روم نه به خاطر کینه و خصومت شخصی است، بلکه برای پیروی از رهبرعزیزم حضرت سیدالشهدا امام حسین است یعنی برای احیای دینم و برافراشته شدن پرچم لااله الاالله.

شهید سعید قربانی‌نژاد

ای انسان آگاه و بیدار بدانید که ما دفاع از حقی می‌کنیم که روزی موسی کلیم الله با عصایش، و ابراهیم خلیل الله با تبرش، و محمد رسول الله با قرآن جاودانش و علی (ع) با ذوالفقارش و امام مجتبی با صبرش و امام حسین با خون مقدسش از آن دفاع کردند.

شهید فرهاد حسین مرادی

 ما می‌توانیم با نثار خون خود که در مقابل عظمت اسلام بسیار ناچیز است زمینه‌ برقراری حکومت عدل مهدی را فراهم آوریم.

شهید علی کرمعلی‌نژاد

مردم بدانند که من با کمال میل این راه را پذیرفته‌ام و از خداوند مهربان به خاطر این انتخاب شکر گزاری می‌کنم، زیرا که این راه راه علی است و راه اماممان خمینی بت شکن و راه حسین می‌باشد. این راه برای من افتخار است و راه صراط مستقیم می‌باشد راه خشنودی است و راه پیوستن به یاران حضرت مهدی می باشد.

شهید حسن آبادیجو

ما باید در جبهه‌ها جای کسانی را پر کنیم که زاهدان شب و شیران دلاور روز بوده و هستند. این دلاوری و زهد را از مولایشان علی (ع) آموخته‌اند. ما شیعه امام علی هستیم و باید همچون او دلاور رزمنده شجاع و متّقی باشیم. باید از هیچ واقعه‌ای ترس و واهمه نداشته باشیم. اگر مرگ به سراغ ما آمد و یکی از نزدیکان ما راگرفت روحیه خود را نبازیم. چون خداوند می‌گوید:«ولن یؤخذ الله نفساً إذا جاءأجلها» تأخیر نمی‌اندازیم نفسی را هنگامی که اجلش سررسد. انسان در آن لحظه‌ای که خداوند تعیین کرده از دنیا خواهد رفت،

چه با مرگ طبیعی در بستر و رختخواب چه در تصادفات و سوانح و چه مرگهای دیگر. حال که انسان یک مرگ بیشتر ندارد، چه خوب است در راه خدا جانش را بدهد و به خدا بفروشد چه طرف معامله‌ای بهتر از خدا، که در مقابل یک جان را به انسان عطا می‌کند. شهادت در راه اسلام یک اصل مسلم است. شهید در اسلام اجری بزرگ دارد.

 در روایات آمده که مجاهدین راه خدا و شهیدان بدون حساب از پل صراط رد می‌شوند و به بهشت می‌روند. من نیز به شهادت در راه اسلام یک اصل مسلم است. شهید در اسلام اجری بزرگ دارد. در روایات آمده که مجاهدین راه خدا و شهیدان بدون حساب از پل صراط رد می‌شوند. و به بهشت می‌روند. من نیز به شهادت در راه خدا افتخار می‌کنم.آرزوی من این است که در راه خدا شهید شوم. معصوم در این باره می‌فرماید: هر قطره‌خونی که از شهید بر زمین بریزد گناهانش بخشیده می‌شود.

شهید سیدطاهر شریفی‌منش

به جبهه رفتم تا دشمنان اسلام بدانند که «هل من ناصر ینصرنی» حسین بدون لبیک و پاسخ نماند، و من با نثار جانم ندایش را لبیک گفتم و به جبهه رفتم تا با ریخته شدن قطره قطره‌ خونم و تکه تکه شدن بدنم نایب امام زمان خمینی عزیزم و امام زمانم زنده شدن اسلام را به مردم نوید گو باشم.

شهیدمحمدکاظم زارع‌ شهند

این راهی است که باید طی گردد. سفری است که باید به پایان برسد. پس، چرا پایانمان مانند امام علی نباشد؟ همانند حسین شهید نباشد؟ آری، چرا زندگی ننگین و زودگذر را ترجیح دهیم برمرگ سرخ؟ بله، شهادت یک انتخاب است نه یک اتفاق که شهید آن را انتخاب می‌کند. شهید آزمایش می‌شود امتحان می‌دهد. خدای تبارک و تعالی به انسان آزادی داده است،

تا راه خود را برگزیند: رضای الهی یا رضایت شیطان را، سعادت یا فلاکت، رضای خداوندی یا غضب خدا. شهادت در راه خدا یا مردن در بستر را. مسلمین بدانند و به همه بگویید اجباری در کار من نبود با آگاهی کامل و هدفی مشخص پای در میدان آزمایش می‌نهیم و شعار لا اله الاالله و محمد رسول الله را به مرحله‌ عمل در می‌آورم. آن قدر می‌جنگم تا یا پیروز شوم یا جانم را فدای او کنم چرا که در زیر بار سنگین گناهان مانده‌ام و جز یک راه، راه خمینی، به هر سو نظر می‌کنم و به هر راهی می‌روم شیطان را می‌بینم.

 اگر خدا بخواهد آغاز می‌کنم جهاد و شهادتم را، اگر این فریضه‌ام صورت گیرد و شایستگی و لیاقت آن را داشته باشم که پای در راه خدا نهم و برای خدا بجنگم و مورد لطف و عنایت خدا قرار بگیرم آن وقت است که این جسم متحرک بظاهر می‌میرد ولی من زنده می‌شوم و تولد می‌یابم و زندگی حقیقی و جاوید خود را شروع می‌کنم. چه زیباست چه با شکوه است آن گونه تولد یافتن چه غرورانگیز است این گونه زیستن.

شهید جعفرعلی چگینی

من راهی را که انتخاب کرده‌ام ان شاء‌الله راه همه انبیای خداوند و راه همه معصومین می‌باشد. بهترین راه، راه خداوند است.

شهید عبدالله رئیسی

حسین از برای چه فرزندان و خانمان خودش را فدا کرد؟ زیرا می‌خواست اسلام زنده بماند و با نثار خون خود و خانمانش نهال کوچک اسلام را از خشکیدن برهاند. آری، تاریخ دوباره زنده می‌شود و حالاما باید چه کنیم؟ همان کاری را که یاران باوفای حسین کردند. باید غیرتمندانه از دین و ناموس و میهن خود دفاع کنیم حتی اگر برای آن بهایی به قیمت خون خود بپردازیم. آری، حالا وقت پاسخ به فریاد امام حسین است که از اعماق تاریخ ما را فرا می‌خواند لبیک یا حسین جان.

شهید علی صادقی‌قمی

مسیر ما ادمه‌ مسیر حسین است. انسانهایی می‌توانند در آن گام نهند که از دنیا و تمام ظواهر آن بریده‌اند انسانهایی که به فکر اقامت در دنیا نیستند و می‌خواهند از آن گذر کنند و در فکر ره تو‌شه‌اند و دریافته‌اند که دنیا جز صحنه‌ای برای آزمایش ما نیست و نه در انتظار آزمایش که هیچ بلکه در پی امتحانات الهی آواره‌ بیابانها شده‌اند.

شهیدمهرعلی ملاپور

من راهم را که همان راه حسین است شناخته‌ام دنبالش رفته و خوشحالم از این انتخاب. امروز این احساس در من زنده است که حماسه‌ کربلا تکرار می‌شود. پدر جان، آیا می‌شود جواب فرزند پیامبر را نداد و به ندای او اعتنایی نکرد؟

شهید عین‌الله حقیقت

این روش یک عشق حقیقی است و باید به این گونه باشیم. روش حسینی یعنی مبارزه با کفر و مرگ سرخ را بر زندگی ننگین ترجیح دهیم و آن رادنبال کنیم، و گرنه یزیدی هستیم.

شهید محمد بختیاری

من پاسداری هستم از سلاله‌ خون جمله‌شهدای اسلام و وارث خونهای پانزده قرن خط سرخ شهادت تشیّع. در زمانه‌ای پر مخاطره قرار گرفته‌ام بار مسئولیت بر دوشم سنگینی می‌کند، آینده را با چشم خویش می نگرم و به نتیجه‌ای جاودانه دست یافته‌ام. اکنون دو راه در پیش دارم: یکی اینکه حسین وار مانند شهدای گذشته با تمامی وجودم راه پوییدن و رفتن را انتخاب کنم و به صف شهدای گذشته بپیوندم، یا اینکه مانند یزیدها حیوان‌وار بخورم و بخوابم و هیچ حرکتی و هجرتی نداشته باشم، این دنیا در نزد خداوند متعال و در برابر خون شهدا مسئول و در آن دنیا به آتش دوزخ گرفتار شوم. اینک، راه اول را برگزیده‌ام و می‌خواهم چهارچوب تنگ زمانه را درهم کوبم و هجرت کنم.

شهید عبدالله عظیمی

می‌روم، تا به ندای هل من ناصر ینصرنی سید شهیدان لبیک گویم. مدتهاست که به انتظار شهادت نشسته‌ام و از شهرمان هجرت می‌کنم، از جایی که نفاق و دورنگی است به جایی می‌روم که یاران جان خود را فدای الله و قرآن و اسلام می‌کنند، جایی که مردان حق از تمام وابستگیهای دنیوی چشم‌پوشی کرده‌اند تا به حق بپیوندند، می‌روم تا شاید بتوانم با قطره‌ای از خونم خدمت کوچکی به اسلام و دینم کرده باشم که اسلام به خون احتیاج دارد تا آبیاری شود و تمام مستضعفین جهان از بند جهانخواران نجات یابند.

شهید غلام‌علی مینائی‌فر

ما پیروان حضرت محمد و علی و ادامه دهندگان راه حسین که زندگانی را در فنا یافت و سربازان خمینی و منتظران مهدی هستیم و حال نوبت به ما رسیده است که انتخاب کنیم مرگ باعزت را یا زندگی ذلت‌بار را، و ما نیز شاهدانه و به حول و قوه الهی و ان‌شاءالله تزکیه شده عاشقانه پا در کوی معشوق می‌گذاریم تا اگر ظلم و جور در روی زمین نباشد،

حق را لبیک گو باشیم تا با خون ما درخت اسلام آبیاری شود و حقانیت اسلام بر همگان روشن گردد. و با پیروزی کامل جمهوری اسلامی به رهبری امام خمینی آن پیر اهل حق، آن رهبر کبیر تمام مسلمین بر تمام غاصبان جهان و صاحبان زر و زور و تزویر قیام کرده و بی‌صبرانه منتظر ظهور حضرت ولی عصر امام زمان هستیم تا پرچم لااله الاالله را خمینی کبیر به حضرتش بسپارد.

شهید جعفر داوری

به یاری پیامبر به بدر و احد وخندق می‌رویم به یاری امام علی به جمل و نهروان می‌رویم و به یاری حسین به کربلا می‌رویم به یاری عباس‌ آن سردار تنها و به یاری سجاد آن امام بی‌یاور می‌رویم. ما می‌رویم تا زنجیر از دست ائمه دربندمان باز کنیم. و می‌رویم به یاری مهدی تا زمینه را براب قیامش آماده کنیم، ما به یاری امام بت شکن‌خمینی روح خدا می‌رویم تا به دنیا بگوییم: ای جهانخواران بدانید اگر قطعه قطعه‌مان کنید دست از یاری امام و اسلام برنمی‌داریم زیرا که تکلیف الهی ما چنین است.

شهید اکبر پروانه‌پور

امروز نیز حسین زمان تنهاست، امروز سپاه اسلام در برابر سپاهیان کفر ابرقدرتهای پست، بی‌یاور است. امروز کربلای انقلابمان خون می‌خواهد و من می‌روم تا شاید نینوایی بیابم، و در عاشورای دوران هدیه‌ ناقابلی را در راه پیروزی حق بر باطل و اسلام بر کفر در پیشگاه مولایم مهدی تقدیم کنم و به پروانگان جاوید شمع ولایت بپیوندم.

شهید سیامک جعفرزاده جهرمی

من برای خاک نمی‌جنگم چون عاقبت خاک مرا می‌بلعد من برای آب نمی‌جنگم چون همیشه آب از آسمان می‌بارد. من برای آن می‌جنگم که پیامبر در احد جنگید.

شهید محمد مکاریان

کاروان امام حسین در حال حرکت است، قافله حرکت می‌کند، عاشقان ثارالله با همه وداع می‌کنند و عازم کربلای حسین می‌باشند حسین زائر حسینی می‌طلبد، و زائر حسین عاشق است و عاشق در حال پیدا کردن معشوق خود می‌باشد.

شهید علی‌اصغر کنعانی

فکر کردم که ما همیشه در زندگی از کربلا حرف می‌زدیم وهمان طور که در زیارت عاشورا می‌خواندیم آرزو می‌کردیم که ای کاش ماهم در آن روز در آنجا بودیم و احساس کردم که حالا همان موقعیت است با یزیدی و با حسینی و با کربلایی و عاشوراهای دیگر. پس، باید راه را انتخاب کرد و حرکت کرد، که اگر این کار را نمی‌کردم تمام حرفهایی که از امام حسین و کربلا می‌گفتیم و آرزو می‌کردم که «یالیتنی کنتُ معکم» همه را دروغ گفته‌ایم، و موقع امتحان دیگر دستمان کوتاه است. دیگر موقعیتی که به دست آمده باید استفاده کرد چون در جایی که می توان پرافتخار مرد، در بستر بیماری مردن ننگ است.

شهید محمدرضا علیزاده رشدی

به خدا قسم برای من هیچ چیز بهتر از شهادت در راه خدا نیست و این آرزوی من است. پیامبر برای اسلام زجرها کشید حضرت علی و امام حسین و ائمه برای اسلام کشته شدند. علما و بزرگان برای اسلام کشته شدند. آیا خون من از خون آنان رنگین‌تر است؟ آیا وجود من نافع‌تر از وجود آنان است؟

شهید جواد تاجیک کلهر

امروز من در راه جاودانه‌ای گام نهاده‌ام که انتهای آن حکومت مستضعفین بر جهان است. راه و حرکت ما امروز یا چند روز پیش آغاز نشده است بلکه از اول تاریخ و داستان هابیل و قابیل شروع شده است.

شهید قاسم خاوه‌ای

بار الها، تو آگاهی که تلاش و پیکار ما نه از آن جهت است که به پایگاه قدرت و منصب برسیم و یابه زرق و برق بی‌ارزش دنیا چنگ بزنیم، بلکه بدان جهت است که بیرق تو را به اهتزاز در آوریم. و پیروزی اسلام را بر کفر جهانی به ارمغان آوریم.

شهید علی ندائی

خداوندا، تو گواهی می‌دهی که هدف ما در این جنگ اعتلای کلمه حق است و سرنگونی ستمگران. این جوانان که از دست مردم رفته‌اند جزو بهترین جوانان بودند و هدفشان حفظ و برقراری اسلام و قرآن بوده است.

شهید علی‌حسین احمدی

من با ایمان به خدا و کلام حق او و اتمام حجتی که بر من شده با یقین در این راه به جهاد فی سبیل الله آمدم. و چنان آرامش قلبی دارم که به دنیای آخرتی که خداوند وعده داده مشتاق‌ترم تا این دنیای پر فریب و ریا.

شهید مجید جلالی

هدف پیروزی نیست، هدف لبیک به ندای معشوق است. تکلیف ما را سیدالشهدا معلوم کرده است.

شهید اصغر علی‌اصغری

مولا علی می‌فرماید: نه زندگی آنچنان شیرین است و نه مرگ آنچنان تلخ، که انسان شرافتش را برای یک لحظه بفروشد. این خود یک راه است، راهی که با آگاهی کامل به مقام رهبریت امام خمینی فرزند و نایب امام مهدی انتخاب کردم تا شاید بتوانم از شرافت خود که همان حرکت به سوی کمال و انسانیت و رسیدن به الله یعنی معبود و معشوق است دفاع کنم و خونم را برای تحقق قرآن این امانت الهی هدیه کنم.

شهید رحم‌الله علاف‌بهبهانی

آنچه منجر به مرگ آگاهانه در راه هدف مقدس الهی می‌شود در مکتب ما به صورت یک اصل درآمده و جهاد نام دارد. این تنها اسلام است که به انسان ارزش و آزادی همراه با مسئولیت می‌دهد و اسلام است که انسان را از لجن به نور الهی رسانده است. من بنا به وظیفه‌ام که در مکتب خود بر عهده دارم و آن را از اصول روح بخش مکتبم می بینم در این برهه از زمان اصل جهاد رابر خود واجب می‌بینم پس به جبهه می‌روم و دفاع از مرزهای میهن اسلامی خود می‌کنم و با کفار به نبرد برمی‌خیزم همچون امام عزیزم که با قیام خود خط سرخ شهادت را با کاروانی پر از شهید به ما نشان داد.

شهید مجید جلالی

آنان که در محراب خون و در قبله‌ شمع و با بانگ سوختن نماز عشق خواندند و در حول کعبه‌معشوق هستی خود را پروانه‌وار سوزاندند به منادی چنین ندا سر دادند که: ای حق پرستان و پویندگان راه حق زمانه‌ جهاد و حرکت است نه درنگ. پیر ما چنین امر فرموده است: باید جهاد کرد جهاد با دشمن اسلام. در حالی که در دل و قلب خود حجابهایی از گناه کشیده بودم ولی به برکت بسیج و اسلام این ندای روحانی از این پرده‌ها رد شد و به قلبم رسید. با تمام وجود احساس کردم که باید بروم و رفتم.

شهید محمد شفائی

جهاد یکی از بزرگترین وظایف هر فرد مسلمان و متعهد است که باید آن را انجام دهد و باید در این زمینه گوش به فرمان امام بزرگوارمان باشد و همانطور که خداوند در قرآن می‌فرمایند: «الذین آمنوا و هاجروا و جاهدوا فی سبیل الله بأموالهم و أنفسهم أعظم درجه عندالله» یعنی: آنان که ایمان آوردند و در راه خدا مهاجرت کردند و با مال و جانشان جهاد نمودند، مرتبه و درجه‌ای بزرگتر در نزد خدا دارند. البته جهاد باید فقط برای خدا و در راه خدا و در راه مصالح واقعی خدا صورت گیرد. جهاد یک امر حیاتی است و پشتوانه و ضامن اجرای اسلام و عامل پاسداری از دین است، که دین را همواره پویا و پرتحرک نگه می‌دارد و نمی‌گذارد عوامل سودجو و غارتگر و ضد خدا و ضد مردم با یورش خود این آیین حیاتبخش را سرکوب کنند. این نقش جهاد از صدر اسلام تا کنون بوده است.

شهید اکبر خیرالهی

برادران من هدف از زندگی چیست؟ خداوند قادر متعال انسان را آفرید تا به کمال برسد و ما که دارای مکتبی پرمحتوا و غنی هستیم باید در راه اسلام و خدا جهاد کنیم و برای شهادت آماده باشیم و از بذل جان و مال خویش دریغ نورزیم. بار گران انقلاب خونبارمان بر دوش ما نهاده شده است. پس بکوشیم اصالت و رسالتمان را تا پای جان حفظ کنیم.

شهیدعلی عبدی

من به جبهه آمدم تا با یاری رساندن به روح خدا و اهدافش حکومت اسلامی را در کشورمان و کشورهای دیگر برقرار سازیم. آمدم تا رهرو شهیدان زنده‌ دیگر باشیم آمدم تا رهرو راه بقیه الله الاعظم باشم، آمدم تا رهرو پرچم لااله الا الله باشم، آمدم تا رهرو خون حسین شهید باشم، آمدم تا رهرو قرآن باشم و در این راه تا آخرین قطره خونم جهاد می‌کنم و امیدوارم مورد قبول الله قرار گیرد.

شهیدمحمد بنکدار

بهترین راه این است که شهید در راه خدا بشوم و به آن اجری برسم که خداوند خواسته است. پس بهترین راه جهاد در راه خداوند متعال است، و من این راه را مانند برادرانم که شهید شدند انتخاب کرده‌ام.

شهیدولی‌الله ملکی

جهاد ما برای خدا و آزاد سازی همه‌سرزمینهای اسلامی از زیر سلطه‌ ابرقدرتهاست. جنگ برای گرفتن خاک نیست جنگ برای به خاک مالیدن پوزه ابرقدرتها و برافراشتن پرچم اسلام است.

شهیدکیومرث اسماعیلی‌رسا

افتخار کنید که برای اسلام عزیز داوطلبانه به جهاد رفتم که خداوند گفته است: هیچ قطره‌ای در نزد خدا از قطره‌خونی که در راه او ریخته شود بهتر نیست. می‌خواهم که با این قطره خون به معشوقم برسم.

شهیداکبر قره‌چنلو

حال که من سعادت جهاد را یافتم، می‌روم تا در کنار سایر برادران در سنگر جهاد برای پیکار با دشمنان اسلام و انسانیت و حرّیت و استقلال به نبرد بپردازم و دینی را که در قبال انقلاب اسلامی بر دوش داشته‌ام بتوانم به نحو احسن و اکمل ادا کنم. لذا، گام در راهی برداشتم که سرور شهیدان حسین بن علی معلم بزرگ آزادگی و شهادت به ما آموخت که مشتاقانه از اسارت این دنیای زودگذر برهیم و در فضای لایتناهی ایمان به لقاء الله بشتابیم. در این راه با اسلحه‌شهادت زنجیرهای بندگی را گسیخته و اسماعیل وار وارد قربانگاه عشق الهی جان باخته تا به سعادت ابدی نایل آییم.

شهیدمحمدرضا فخیمی ستوده

ای خدا، می‌دانی که من فقط برای رضای تو به این راه قدم گذاشتم و جان ناقابل خود را در این راه پاک و مقدس شهیدان هدیه می‌کنم. ای خدا، تو خود می‌دانی که من آگاهانه و با میل فراوان به این راه آمده‌ام. ای کفار، ای منافقان، ای از خدا بی‌خبران، بدانید اگر صد جان هم داشتم در این راه می‌دادم.

شهید نورعلی محمدنژاد

چه چیز مرا وادار کرد که به سوی جبهه بیایم؟ باید عرض کنم، معبودم را در اینجا دیدم و پیدا کردم. خواستم عروج کنم، پرواز کنم، خود را به خدای خود برسانم، خواستم با خدای خود سخن بگویم و دین خود را یاری کنم. از خدا می‌خواهم که مرا با دوستان خود قرار دهد. خواستم با خون خود اعمالم را پاک کنم، با قلبی پر از عشق به سوی خدا حرکت کنم. این آرزوی من است. کی می‌شود عروج کنم؟ هنگام رفتن به سوی جبهه، آن قدر برایم لذت‌بخش بود و هست که من آن را از بهترین لحظات زندگیم می‌دانم. آن زمان که خمپاره‌ها و توپها فرود می‌آیند، انگار خدا را پیدا می‌کنم. دلم پر می‌زند که بروم به سوی خدا. ای خدا می‌شود عروج کنم.

                              شادی ارواح طیبه شهدا صلوات

یک دیدگاه برای “فراز وخلاصه ای از چند وصیتنامه شهدا / کلام شهدا ،تفکر شهدا”

یاد وخاطره شهدا اردیبهشت ۲۷ام, ۱۳۹۶ در ۹:۳۸ ب.ظ

روح همه شهدا شاد

پاسخ دهید

دیدگاه شما

تویتر خوشمزه فیس بوک دیگ StumbleUpon بوز تکنوراتی

بهینه سازی پوسته : پک سنتر
آماده شده توسط : ماندگار وب