مختصری درباره اصول کافی / دانلود فایل PDF کتاب ۴ جلدی اصول کافی باترجمه فارسی

مختصری درباره اصول کافی-دانلود رایگان فایل pdf کتاب 4 جلدی اصول کافی با ترجمه فارسی

کتاب شریف کافی، تالیف ثقهالاسلام محمدبن یعقوب کلینی (متوفی ۳۲۹ قمری) در طی بیست سال و در ۳۴ جزء (اصول، فروع و روضه) شامل بیش از ۱۶ هزار حدیث، تدوین شده و از حیث قدمت، جامع بودن و کثرت احادیث و ترتیب خاص، اعتبار روایات و شامل بودن بر معارف الهی و اخلاق و احکام، سرآمد کتاب‌های حدیثی شیعه است و از روزگار تألیف تاکنون، همواره مورد استناد و استفاده فقها و مولفان کتاب‌های معارف دینی و اخلاق در حوزه‌های علمی شیعه بوده است.

 اصول کافی عنوان بخش اول از بخش های سه گانه کتاب حدیثی الکافی است. در این بخش، احادیث مربوط به اعتقادات شیعه و زندگی امامان شیعه و برخی از احادیثی که درباره رفتارهای فرد مسلمان سخن می گوید، گردآوری شده است. اصول کافی مهم ترین منبع شناخت باورهای شیعیان است که بارها به صورت مجزا از اصل کتاب کافی منتشر و ترجمه ها و شرح های متعددی نیز بر آن نوشته و منتشر شده است. نویسنده کتاب ابوجعفر محمد بن یعقوب بن اسحاق کلینی رازی (م ٣٢٨ق) معروف به ثقه الاسلام کلینی است.

وی از علما و محدثان دوره غیبت صغری است. اصول کافی عنوان بخش اول از بخش های سه گانه کتاب حدیثی الکافی است. در این بخش، احادیث مربوط به اعتقادات شیعه و زندگی امامان شیعه و برخی از احادیثی که درباره رفتارهای فرد مسلمان سخن می گوید، گردآوری شده است (٣٧٨۵ حدیث). نویسنده در دو بخش دیگر کتاب به روایات فقهی و مواعظ اخلاقی پرداخته است.

اصول کافی مهم ترین منبع شناخت باورهای شیعیان است که بارها به صورت مجزا از اصل کتاب کافی منتشر و ترجمه ها و شرح های متعددی نیز بر آن نوشته و منتشر شده است.

از آنجا که در بین کتب اربعه فقط الکافی به روایات عقیدتی پرداخته است، این بخش از این کتاب همیشه مورد توجه شیعیان بوده است و به همین دلیل به صورت مجزا نیز منتشر شده است. علمای شیعه شرح های متعددی بر آن نگاشته اند، چنان که ترجمه آن نیز مد نظر بوده و چند ترجمه به زبان فارسی از آن منتشر شده است.

شرح ها

شرح دهندگان اصول کافی دو گروه هستند؛ گروهی که تمام کتاب الکافی را شرح کرده اند و ضمن آن اصول کافی را نیز شرح کرده اند و گروهی که فقط به شرح اصول کافی پرداخته اند.

فایل pdf  کتاب چهار جلدی اصول کافی با ترجمه فارسی را از لینک زیر رایگان دانلود نمایید!!!

حجم فایل ۳۰ مگا بایت

دانلود رایگان فایل pdf کتاب اصول کافی با ترجمه فارسی -علامت ونماد دانلود

۳ دیدگاه برای “مختصری درباره اصول کافی / دانلود فایل PDF کتاب ۴ جلدی اصول کافی باترجمه فارسی”

یادیاران آبان ۲۸ام, ۱۳۹۶ در ۳:۰۷ ب.ظ

معمر بن خلاد گوید : به امام رضا(ع) عرض کردم : هرگاه پدر و مادرم مذهب حق را نشناسند دعایشان کنم ؟
فرمود : براى آنها دعا کن و از جانب آنها صدقه بده ، و اگر زنده باشند و مذهب حق را نشناسند با آنها مدارا کن ، زیرا
رسول خدا (ص) فرمود : خدا مرا به رحمت فرستاده نه به بى مهرى و نافرمانى
اصول کافى ، ج ۳ ، ص ۲۳۲

گوگلی اسفند ۱ام, ۱۳۹۶ در ۵:۴۱ ب.ظ

عالییییییییییییی بود.ممنون

hamed فروردین ۲۴ام, ۱۳۹۷ در ۴:۴۲ ب.ظ

salam:
mamnonnnnnnnnnnnnn

پاسخ دهید

دیدگاه شما

تویتر خوشمزه فیس بوک دیگ StumbleUpon بوز تکنوراتی

بهینه سازی پوسته : پک سنتر
آماده شده توسط : ماندگار وب