نحوه شهادت شهیددولت آبادی

نحوه شهادت شهیدمحمدعلی دولت آبادی/

آرم پلیس پیشگیری-شهیداستواردوم محمدعلی دولت آبادی-اولین شهیدگشت پلیس110 فاتب-شهدای پلیس پیشگیری   شهیداستواردوم محمدعلی دولت آبادی- پلیس جوان-شهدای پلیس 110

نحوه شهادت شهید استواردوم محمّد علی دولت ابادی

شهید محمّدعلی دولت آبادی در تاریخ ۷۱/۱۲/۲۲ درخانواده ای مذهبی به به دنیا آمد.در سال ۸۹ وارد نیروی انتظامی شده بود و ۸ ماهی بود که بعد از اتمام دوره آموزشی اش به عنوان گشت موتوری در کلانتری ۱۲۰ سید خندان مشغول به کار شده بود.

به گفته پدرش، او از همان دوران کودکی دوست داشت پلیس شود. به همین خاطر بعد ازاتمام دوره دبیرستان و گرفتن دیپلم برای استخدام در نیروی انتظامی اقدام کرد.

عصر۲۰ مرداد مصادف با ۲۱ رمضان  حدود ساعت  ۶/۳۰ بعدازظهر و پس از اینکه لباس پلیس را به تن کرد، از خانه خارج شد تا به محل کارش در کلانتری سید خندان برود.گروهبان دولت آبادی بعد از حضور در کلانتری، سوار موتور پلیس شد تا برای گشت زنی به خیابان خواجه عبدالله انصاری برود. و گروهبان جوان در خلوتی خیابان شروع به گشتزنی کرد.

موتورسیکلت شهید محمد علی دولت آبادی پس از سانحه منجر به شهادت-شهید دولت آبادی شهیدپلیس110 ناجا

موتورسیکلت شهید محمد علی دولت آبادی پس از سانحه منجر به شهادت

ساعت حدود ۸/۱۵  بعدازظهر بود که او ناگهان متوجه پراید سفید رنگی شدکه دود غلیظی در خیابان به راه انداخته و با سرعت در حرکت بود. مامور پلیس به ماجرا مشکوک شد. حس پلیسی به او می گفت که حتما راننده پراید ریگی در کفشش دارد که با این وضعیت و بدون توجه به ماشینش به راهش ادامه می دهد. به همین خاطر شماره پلاک ماشین را به مرکز مخابره کرد و بعد از استعلام شماره پلاک، معلوم شد که خودروی پراید سابقه سرقت دارد.

حدس مامور جوان درست بود و وقتی متوجه شد خودرو سرقتی است، آژیر موتور را روشن کرد و با تعقیب خودروی پراید، به راننده دستور ایست داد. دقیقه از شروع ماجرا گذشته بود و خیابان های خلوت شهر به راننده پراید اجازه می داد تا هر لحظه با سرعت بیشتری به فرار ادامه دهد.
راننده های دیگر که شاهد تعقیب و گریز مامور پلیس و خودروی پراید بودند خود را به کنار خیابان می کشاندند تا راه برای موتور پلیس باز کنند. راننده پراید همانطور که با سرعت در حال ویراژ دادن در بین معدود ماشین های داخل خیابان بود از خیابان خواجه عبدالله انصاری وارد مسیر جنوب به شمال اتوبان شهید صیاد شیرازی شد.

مامور پلیس چند بار خود را به نزدیکی خودروی پراید رساند و به او اخطار داد که فرارش ممکن است جانش را به خطر بیاندازد اما راننده دست بردار نبود. راننده پراید وقتی دید مامور جوان قصد ندارد از تعقیب او دست بردارد، دست به کار وحشتناکی زد. او درحالی که با سرعت زیاد در حال فرار بود، وقتی در آیینه دید که موتور پلیس درست پشت سرش قرار دارد، ناگهان پایش را روی پدال ترمز ماشین گذاشت. صدای جیغ ترمز ماشین و موتور پلیس فضای خیابان را پر کرد و پس از آن صدای برخوردی وحشتناک، همه را شوکه کرد.

موتور پلیس از پشت سر با شدت زیاد به پراید مسروقه برخورد کرد و پلیس جوان نقش بر زمین شد. در همین لحظه پراید سبز رنگ دیگری که دو جوان سرنشینان آن بودند با پراید سفید رنگ برخورد کرد و آن هم متوقف شد.

صحنه تصادف به قدری دلخراش وناگوار بود که راننده های عبوری که شاهد ماجرا بودند برای کمک به مامور پلیس به محل حادثه شتافتند. سرنشینان هر دو خودروی پراید که کاملا گیج شده بودند، هر طوری بود از داخل ماشین بیرون آمدند. آنجا بود که مشخص شد سرنشینان هر دو پراید با هم دوست هستند و همگی با رها کردن خودروهایشان در محل پا به فرار گذاشتند.

شهادت پلیس جوان

بدن غرق خون پلیس شجاع و جوان بر روی زمین افتاده بود و او حرکت نمی کرد. در همین هنگام آمبولانس اورژانس از راه رسید و امدادگران در همان معاینات اولیه اعلام کردند که گروهبان جوان جانش را از دست داده است. شدت تصادف به حدی بود که گروهبان جوان در همان لحظات اول جان خود را از دست داده بود.

شهیداستواردوم محمدعلی دولت آبادی- پلیس جوان-شهدای پلیس 110

شهید دولت آبادی،شهادتت مبارک

ماموری با لباسی جدید پلیس ۱۱۰

پدرش می گوید: «آن روز پسرم تازه لباس جدیدش را به تن کرده بود . تا قبل از آن لباس ماموران کلانتری را به تن می کرد اما آن روز برای اولین بار لباس جدید پلیس ۱۱۰ را می پوشید.

دردید پدر آنروز و در آن لباس، محمدش  چه  دلربا به نظر می آمد ، نمی دانست که خداوند او را از قبل دست چین نموده تا برای ابد آسمانی اش کند.

خبر شهادت

پدر شهید محمد علی دولت آبادی می گوید: تازه می خواستم برای محمد علی آستین بالا بزنم. او تنها امید من و مادرش بود. ما دو فرزند داریم که محمد علی فرزند بزرگ من بود.
او می گوید: ساعت ۱۰ شب روز حادثه بود که از کلانتری با من تماس گرفتند و خبر دادند پسرم تصادف کرده و در بیمارستان بستری شده. وقتی خبر را شنیدم حدس زدم که اتفاق شومی برای او افتاده است. ازهمکاران پسرم خواستم آدرس بیمارستان را به من بدهند اما آنها خواستند تا به کلانتری بروم.

دیگر مطمئن شده بودم که اتفاق بدی برای پسرم افتاده است. به سرعت سوار ماشین شدم و به سمت کلانتری حرکت کردم. برایم جای سوال بود که اگر پسرم دست وپایش شکسته و در بیمارستان است پس چرا از من خواستند تا به کلانتری بروم. لحظه ای را که وارد کلانتری شدم هیچ وقت از ذهنم پاک نمی شود. همه دوستان و همکاران محمد علی وقتی من را در مقابل خود دیدند با چشمانی پر از اشک به من تسلیت گفتند. آنجا بود که متوجه شدم پسرم در حالی که در حال انجام وظیفه بوده جان خود را ازدست داده است.
وسرانجام ……

در تاریخ۹۱/۵/۲۰  مصادف با جمعه ۲۱ رمضان(با زبان روزه) یک جوان برومند نظام در راه ارزش ها و باورها جان شیرینش را در طبق اخلاص گذاشت تا اشرار مزدور نتوانند آب و خاک این وطن را بیش از این رو به تباهی ببرند. تا ابد به یادمان می ماند که جوان خوش سیمایی با نام زیبای محمدعلی دولت آبادی آخرین نفس هایش را نثار طرح برخورد با سارقین اتوبان شهید صیاد شیرازی نمود تا طعم امنیت بیش از پیش احساس شود. محمد علی بیست ساله ای که اگرچه خانواده اش آرزوهای سپیدش را همراه او در تابوت پر عظمت شهادت به یادگار می گذارند اما بی شک عرش نشین هفت آسمان اجر غیرت و شرافتمندی این پسر پاک را به خوبی پرداخت می کند.

پسر خوب ایران یاد و نامت را در گوشه ذهنمان به یادگار می سپاریم تا هیچ گاه فراموش نکنیم ما برای آنکه ایران گوهری تابان شود خون دلها خورده ایم…

پسر خوب ایران زمین ، هرگز فراموشت نکرده بیادت هستیم/ بدان خونت را پاس داشته و راهت را ادامه میدهیم

موتورسیکلت شهید محمد علی دولت آبادی پس از سانحه منجر به شهادت-شهید دولت آبادی شهیدپلیس110 ناجا

موتورسیکلت شهید محمد علی دولت آبادی پس از سانحه منجر به شهادت

موتورسیکلت شهید محمد علی دولت آبادی پس از سانحه منجر به شهادت-شهید دولت آبادی شهیدپلیس110 ناجا

موتورسیکلت شهید محمد علی دولت آبادی پس از سانحه منجر به شهادت

مزار مطهر شهیدمحمدعلی دولت آبادی- قطعه 50 بهشت زهرا(س)

مزار مطهر شهیدمحمدعلی دولت آبادی– قطعه ۵۰ بهشت زهرا(س)

مراسم گرامیداشت یاد وخاطره شهیدمحمدعلی دولت آبادی بهشت زهرا(س)درجوار مزارمطهرشهیددولت آبادی

مراسم گرامیداشت شهیدمحمدعلی دولت آبادی بهشت زهرا(س)درجوار مزارمطهرشهید

 

کلمات کلیدی:

نحوه شهادت شهیدمحمدعلی دولت آبادی,شهدای ناجا,شهدای پلیس پیشگیری,پلیس۱۱۰,شهدای فاتب-چگونگی ونحوه شهادت مامورپلیس۱۱۰ در حین تعقیب وگریزباسارقین خودرو,شهیددولت آبادی اولین شهیدپلیس۱۱۰,شهدای نیروی انتظامی,شهدای فاتب,شهدای ناجا,شهیددولت آبادی

دیدگاه ها مسدود شده اند .

تویتر خوشمزه فیس بوک دیگ StumbleUpon بوز تکنوراتی

بهینه سازی پوسته : پک سنتر
آماده شده توسط : ماندگار وب