وصیتنامه شهدا / جهان بینی شهدا درکلام و وصیتنامه شهدا

وصیتنامه شهدا-جهان بینی شهدا-کلام شهدا-خلاصه چند وصیتنامه شهدا

شهیدمسعود مقیمی:

ما انسانهایی هستیم که مکتب و هدفمان، دنیا و آخرتمان روشن و معلوم است. «الدنیا مزرعه الاخره»، این دنیای مادی مزرعه‌ای برای آخرتمان است، و هر چه در این مزرعه کاشتیم، در آخرت برداشت خواهیم کرد. پس چه بهتر که راه انبیا و اولیا و شهیدانمان را  که از صدر اسلام تاکنون تمام سعی و کوشش‌شان برای جهانی کردن اسلام و حکومت الهی بوده ،ادامه دهیم و از خونهای سرخی که در این راه ریخته شده حفاظت نماییم.

 

شهیدحمیدرضا نظام

دنیا آزمونکده‌ای بیش نیست، آزمونکده‌ای موقت که، در آن ایمانها در زیر امواج متصل اضداد امتحان و صابران گلچین می‌شوند. آری توقفگاهی که باید در آن پاک شد، عقیده یافت، جهاد کرد، مستقیم ماند و با آنچنان ایمانی رفت که هرگز خداوند هستی و رحمت و سعادت ناپایان او را در ازای یک قاچ میوه و یا … نفروخت.

 

شهیدمحمدعلی جابری

دنیا دار آزمایش است، خوشا به حال مقاومت کنندگان، آنانی که در حوادث زندگی راه بندگان را پیش کردند و با تحمل مشقات فراوان در عمل ثابت کردند که فقط بنده الله هستند و بس؛ و شهادت دادند که لاالا الا الله.

وصیتنامه شهدا-جهان بینی شهدا-کلام شهدا-خلاصه چند وصیتنامه شهدا

شهیدمحمد ساروقی

این دنیای پست جز عجوزه‌ای بیش نیست که هرازگاهی خود را برای کسی آرایش کرده و جز سرابی بیش نیست. دنیا چون آب دریاست که هرچه از آن بیشتر بیاشامی بیشتر تشنه می‌شوی تا آخر انسان را به هلاکت می‌رساند. خود را از این دنیا دور کنید تا راه هجرت و سیر به وجود واقعی خویش باز شود. سعی کنید از بودن به شدن، و از شدن به شدنی دیگر در حال حرکت باشید، و این دنیا سدی پوشالی بیش نیست.

 

شهیدسعید شیراکبری

سبیل‌الله همان سیری است که هر کس باید این راه را بپیماید، حالا این راه به هر نحوی که باشد خدا به راه خودش هدایت می‌کند، البته با خلوص نیت باید همراه باشد. در این راه، چه جهاد با طواغیت و مستکبرین بیرونی و چه جهاد با نفس سرکش درونی مانند بریدن عاطفه‌ها و محبتها برای رضای خدا، لگد کردن نفس؛ و در راه خدا با دادن مال و جان و میوه‌های زندگی. و هر کس چنین کاری کند خدا او را به سبیل خود رهنمون می‌سازد که خوب رهنمودی است و ره صد ساله را در یک آن طی می‌کنند.

شهیدمحمداسماعیل محمدی

امروز معیار ارزش من انسانیت در پناه توحید است، معیار ارزش من میزان تقوا و پرهیزکاریهایم می‌باشد؛ امروز خوش بودن در خوش یدیگران و تن را پوشاندن با ازار ساده؛ و انسانی که خلیفه‌الله بر روی زمین می‌باشد، معیارهای ارزش من می‌باشند و با ابعاد مادی و معنوی آن شروع به خودسازی کرده‌ام تا خودی بسازم در خدمت خلق‌الله و برای رضای الله.

شهیدصفر اسکندری

زندگی جولانگاه مرگ و گذشت ایام عمر و شتافتن به دیار نیستی است و فرار از مرگ، روی آوردن به مرگ است. خود را همچون فرعونیان در میان کولاک و گرداب جهالت و بلاهت سرگردان مسازید. دنیاپرستان کوردل، از هر سو راههای گناه و فاسد و گمراهی و تبهکاری را برگزیده‌اند و از شاهراههای روشن و راست هدایت و رستگاری چشم پوشیده‌اند. اینک شتاب مکنید که جملگی این فتنه و فسادها بوقوع خواهد پیوست، بطور قطع انتظار این رویدادها بعید و عجیب نیست، بر فزونی حالات و کیفیات عبادت و بندگی که دورکننده وسوسه و افسونهای ابلیس است دست یاری به سوی پروردگار پیش می‌آورم، عابدانه از او می‌خواهم تا در دام هوسهای پست و خواهشهای نفسانی فرو نیفتم.

این جهان دیر ویرانه‌ای است که شما را برا ینزول بر کاخ رفیع آن جهان آماده می‌سازد. شما این بندگان خدا، بدانید که سرانجام این دو روزه زندگی هم به سر می‌رسد و این عمر کوتاه و گذران شتابان می‌گذرد، درست همچنانکه بر گذشتگان بگذشت و عمری که گذشت باز نمی‌گردد و این هستی با این همه شهد و شرنگش هرگز پایدار نمی‌ماند. آوخ که امروز این دنیا چنان کوتاه است که فردای مرگ به شما بس نزدیکتر است. از دفتر گذشتگان عبرت گیرید و حکمت آموزید. اگر می‌دانستید که بهشت جاوید چه سرای باشکوه و بی‌مانندی است خیال خام دنیا را از سر به در می‌کردید و برای وصالش جان به اخلاص می‌بخشیدید.

شهیدحیدری

این دنیا، و زندگی این دنیا، همانند کاروانسرایی است که انسانها می‌آیند، چند روزی در آن منزل می‌کنند، و بعد راهی کاروانسرای دیگر می‌شوند و تنها چیزهایی که از خود باقی می‌گذارند رد پای خود است، و پس از چندی همه چیز تمام می‌شود. این چنین است و هر کس را به نحوی به خود مشغول می‌دارد و آن آرزوها و آمال را به کاهی نمی‌پندارد. زندگی جنگ است، یعنی سراسر زندگی جنگ است. اگر بخواهی پیروز شوی در سراسر زندگی باید بجنگی و این جنگ انواع گناگون دارد.

شهیدسیدجلال خوش

رستگاری تنها در تقواست، و تقوا تنها کاری و راهی است که مردان حق می‌توانند آنرا طی کننند. امیرالمؤمنین(ع) تقوا را به دژی محکم تشبیه می‌کند که همچنانکه مردان و سربازان محافظ دژ هستند، دژ و قلعه نیز محافظ آنهاست. این حفاظت دوطرفه است. وقتی کسی از تقوا و پرهیزگاری خویش دفاع کرد، آنهم او را در برابر گناهان محافظت می‌کند و به او مقام عصمت از گناه می‌بخشد.

در تاریخ بسیار دیده شده‌اند بزرگانی که با آراستن وجود خویش به جامه تقوا جامعه‌ای را از گرداب هلاکت نجات بخشیدند، و بسیار بیشتر هم دیده شده‌اند آن دیوصفتان که با درآوردن لباس انسانیت نه تنها خود، بلکه قوم و جامعه‌ای را در آتش دنیوی و اخروی سوزاندند. برای گروه اول بزرگانی چون یوسف(ع)، موسی(ع)، عیسی(ع)، حضرت رسول اکرم(ص) و امام خمینی را به آشکار می‌توان مثال زد.

برای دسته دوم: چنگیز، هیتلر، لنین و صدام را، هر چند راهشان با هم متفاوت بود ولی، همگی در یک چیز مشترک بودند، منحرف شدن از جاده آدمیت. تنها راه رسیدن به تقوا جنگ و جهاد است. گاهی جنگیدن در جبهه در مقابل دشمن کافر است که باید کوشید و خون طرف مقابل را به زمین ریخت، و گاهی در جبهه داخلی و درون است که الحق نام جهاد اکبر ـ که رسول اکرم(ص) فرمودند ـ تنها زیبنده این جهاد است. جنگ با نفس لحظه‌ای قطع نمی‌شود و در آن احتمال حمله از طرف شیطان و نفس اماره هست و انسان در هر لحظه‌ای به مقابله با آن می‌پردازد، و اگر به فکر بود و جنگید خداوند هم او را یاری می‌دهد و نصرت می‌بخشد. چون خود او فرموده: «هر که مرا یاری دهد من نیز او را نصرت می‌بخشم» و در این لحظه است که به رستگاری ابدی می‌رسد.

وصیتنامه شهدا-جهان بینی شهدا-کلام شهدا-خلاصه چند وصیتنامه شهدا

شهیداکبر ملکی نوجده‌ای

این دنیا زرق و برق شیطان است و هر لحظه انسان را به طرف جهنم سوق می‌دهد. بترسید از جهنمی که روز قیامتش فقط ۵۰ هزار سال است. از جهاد در راه خدا غافل نشوید که عاقبت شومی دارد. خداوند از ما پیمان گرفته که ما را به جان و مال و زن و بچه وعزیزترین کسان و چیزها آزمایش خواهد کرد؛ اگر دادیم خوشا به حال ما و اگر ندادیم وای به حال ما. در روز حساب شما دارید مسیر مرگ را می‌پیمایید، چه بهتر که خود تسلیم شوید که سربلند باشید و پیش از این اسیر شیطان نشوید که در کمین شماست.

شهیدعلی‌اصغر شکیبی‌فرد

امت مسلمان ایران و مستضعفین جهان در این شرایط مبارزه خود را همراه با دعا شروع کرد‌ه‌اند و نوید اماممان است که پیروزی را برای ما شرح می‌دهد. تنها مسئله‌ای که ممکن است خلافی در مبارزه ما باشد، حب هواهای نفسانی فردی و کیش شخصیت می‌باشد که باید تزکیه شود و مانند یک انسان مومن به تمام اصول و ضابطه حکومت اسلامی عمل کنند.

کلمات کلیدی:

وصیتنامه شهدا,هدف وراه شهدا,مطلب ومقاله شهیدوشهادت,کلام وسخن شهدا,ایثاروشهادت,خلاصه وصیتنامه شهدا,دنیااز نظرودیدگاه شهدا,جهان بینی شهدا,جهان بینی شهدا،کلام شهدا،وصیتنامه شهدا،خلاصه ای ازچند وصیتنامه شهدا,مقاله شهیدوشهادت وشهیدان,مروری برچند وصیتنامه شهدا,مطالب ومقالات شهیدوشهادت وشهدا,مطالب ومقالات فرهنگ ایثاروشهادت,درباره شهدا,یادوخاطره شهدا,وصیت شهدا,هدف شهدا,راه شهدا,کلام شهدا,سخنان شهدا,شهید شهادت شهیدان,دنیاازنظرشهدا,دیدگاه شهدا,نظرشهیدان

یک دیدگاه برای “وصیتنامه شهدا / جهان بینی شهدا درکلام و وصیتنامه شهدا”

قرارگاه آسمانی شهیدعلیرضاحجتی اردیبهشت ۵ام, ۱۳۹۶ در ۷:۵۳ ق.ظ

سلام ونور..
پنجم اردیبهشت سالروز شکست مفتحضانه امریکا در صحرای طبس و شهادت شهید مبارزه با نفوذ محــمد منتظر قائم گرامی باد
همچنین عید بزرگ مبعث بر شما و خانواده محترم مبارک باد.
در پناه خدا زهرایی بمانید.
التماس دعای فرج و عاقبت بخیری با شهادت..

پاسخ دهید

دیدگاه شما

تویتر خوشمزه فیس بوک دیگ StumbleUpon بوز تکنوراتی

بهینه سازی پوسته : پک سنتر
آماده شده توسط : ماندگار وب